Cуспільство Актуальне

Аби вогонь на Великдень залишався лише благодатним

Щороку український народ відзначає одне з найсвітліших християнських свят – воскресіння Ісуса Христа. Це свято традиційно пов’язане не лише з посвяченням пасхальних страв, а й з масовим використанням відритого вогню, зокрема свічок та лампадок, адже Пасхальний вогонь відіграє велику роль в богослужінні. Застосування відкритого вогню вимагатиме особливої пильності, відтак нагадування про ретельне дотримання правил пожежної безпеки є якраз доречним.

Перед проведенням богослужінь, напередодні релігійних свят, відповідальні за дотримання протипожежного режиму особи повинні провести цільовий інструктаж з питань пожежної безпеки для служителів культових споруд, додатково перевірити протипожежний стан території та приміщень щодо забезпечення їх первинними засобами пожежогасіння, справний стан інженерних систем протипожежного захисту, місця використання відкритого вогню.

Під час проведення богослужінь, у темний час доби, територія навколо культової споруди повинна освітлюватися, двері евакуаційних виходів не повинні зачинятися на запори, що важко відчиняються або відчиняються тільки за допомогою ключів, на шляхах евакуації повинно бути включено систему евакуаційного освітлення. Прихожани повинні чітко уявляти, які можуть бути наслідки від необережного поводження з вогнем: тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути.

Після завершення заходів відповідальна за дотримання протипожежного режиму особа повинна перевірити всі приміщення культової споруди щодо їх протипожежного стану, особливо щоб усі свічки та пристрої культового призначення, у яких використовується відкритий вогонь, були погашеними.

Тож, аби свята пройшли без надзвичайних пригод, вкотре звертаємось до священнослужителів і вірян дотримуватись правил пожежної безпеки і просимо із розумінням поставитись до застережень та вжити всіх можливих заходів щодо попередження пожеж.

В екстрених ситуаціях телефонуйте «101».

Сергій Михайлишин

провідний інспектор Рожнятівського РВ Управління ДСНС України в області

 

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин