Cуспільство Актуальне Селищна рада

«Бюджет участі» : від впровадження – до реалізації

Велопарковки у гімназіях і ліцеї, ремонт під’їздів у багатоквартирних будинках на вулицях І.Франка і В.Чорновола та дорога на Залізничній. У Брошнів-Осадській ОТГ взялися за реалізацію проектів Бюджету участі.  «Україна починається з нас» – проект під такою оптимістичною і промовистою назвою уже  успішно реалізували  жителі будинку № 18, що на вул.І.Франка.

Мешканка будинку № 18 Марія розповідає, що як тільки оголосили про «Бюджет участі» – у них одразу виникло чимало цікавих ідей: «Після оголошення конкурсу жителі нашого будинку вирішили, що прийшов час щось змінити. Ми запланували створити по-справжньому комфортне, красиве середовище, де ми живемо, та ще й так, щоб було якісно і надовго. Отож вирішили, що потрібно відремонтувати підлогу та стіни, перефарбувати стелю. А  «Бюджет участі» – це можливість взяти життя в свої руки. От і написали проектну заявку. Однією з умов проекту було співфінансування, а ремонтні роботи на цей час ціняться досить дорого, тому вирішили робити все своїми силами».

Цей конкурс проектів неабияк згуртував людей заради вирішення спільних завдань. Після оголошення переможців, мешканці буд. № 18 довго не тріумфували, а одразу, того ж дня, взялися до роботи. Розпочали із обдирання штукатурки та зривання залишків старої плитки. Як завершились підготовчі роботи, почали шпаклювати стіни, стелю, відкоси. «Стіни облицювали  короїдом, щоб було надійно і надовго, та пофарбували двома кольорами – класичним сірим та пудровим, а стелі – білим кольором. Сходові площадки виклали плиткою. Замінили стару проводку на нову, крім того встановили інфрачервоні датчики руху та фотореле «день-ніч» з метою економії електроенергії.», – розповідає мешканка будинку з ентузіазмом і захопленням. До процесу ремонту були залучені мешканці усіх квартир будинку. Кожен знайшов для себе роботу під силу. Навіть жителі пенсійного віку брали активну участь, чим задавали ритму молоді.

Цей невеличкий проект – це яскравий результат колективної, згуртованої праці людей, яких об’єднали спільні інтереси, це їхнє досягнення. І тепер щодня, проходячи коридорами, люди вкотре себе переконуватимуть, що змінювати середовище, в якому ми живемо – це цілком реально. Власною ініціативою, натхненною працею ми можемо реалізувати дуже багато. Голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів зазначив, що цікаві ідеї та ініціативність мешканців об’єднаної громади цінуються і беруться до уваги. Тому і закликав розбудовувати громаду разом!

 

 

Онлайн черга

Онлайн черга

Стрічка новин