Cуспільство Актуальне Селищна рада

Чи можуть рятувальники приїхати на пожежу без води?

Спробуємо розвіяти цей міф і пояснити, що такого не може бути, щоб вогнеборці приїхали на виклик без води чи піни.

У Рожнятівському районі для гасіння пожеж використовуються автоцистерни на базі ЗІЛ (130) та МАЗ (5309). Ємність цистерн для води – 2,4 та 4 тонни, продуктивність подачі вогнегасних засобів пожежним насосом 40 та 60 л/с відповідно. Якщо на пожежі буде працювати хоча б один ствол, при цьому не найпотужніший, то вся вода з цистерни піде приблизно за 10 хвилин. Якщо ж стволів буде два, або один потужний, то привезеної води вистачить взагалі на 5-6 хвилин гасіння пожежі. Автомобілі заправляють вогнегасними речовинами одразу після повернення з попередньої пожежі.

Отже, по прибуттю до місця наступного виклику вогнеборці мають 100 % запас вогнегасних засобів. Використавши привезений запас води, автоцистерна повинна бути встановлена на вододжерело. Для того щоб при гасінні пожежі не виникали затримки і перерви, перший автомобіль, що прибуває на пожежу, витрачає привезений запас води на гасіння пожежі, а другий, маючи привезений запас, – все одно встановлюється на вододжерело для організації безперебійної подачі води. Саме ця обставина і створює ілюзію у громадян, що цистерна приїхала порожня і встала на заправку.

Виходячи зі сказаного, висновок напрошується сам собою: для посилення боротьби з вогнем необхідно, щоб поруч була вода: гідрант, пожежна водойма, річка і так далі, але на жаль, у ряді населених пунктів є безводні ділянки та відсутні під’їзди до деяких водойм, тому пожежно-рятувальним підрозділам доводиться долати кілометрові відстані, щоб набрати в автоцистерни води, а це додаткові ресурси і що головне – час.

Крім того, оперативність дій рятувальників залежить від часу прямування на виклик. Слід враховувати низький рівень культури водіїв, «дорожні умови», або їх відсутність взагалі. У ряді населених пунктів така проблема є. Також негативно впливають на час ліквідації пожежі несвоєчасне відключення газо- та електропостачання та інше.

Заяви «рятувальники приїхали без води» дискредитують професіоналізм вогнеборців. Але це відбувається від нестачі знань у людей в подібних питаннях. Набагато частіше рятувальники чують від людей «дякую», адже наша повсякденна робота пов’язана з ризиком, а прояв героїзму є повсякденною діяльністю.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України забезпечення первинних заходів пожежної безпеки в межах міських і сільських поселень належить до повноважень органів місцевого самоврядування. В сільських населених пунктах це:

– створення в цілях пожежогасіння умов для забору в будь-який час року води з джерел зовнішнього водопостачання, розташованих на території відповідних населених пунктів;

– створення умов для організації міської пожежної охорони, добровільної пожежної команди, а також для участі громадян у забезпеченні первинних заходів пожежної безпеки в інших формах;

– вживання заходів з ліквідації пожежі і порятунку людей і майна до прибуття підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій тощо.

Петро Людкевич

начальник Рожнятівського РВ Управління ДСНС України в області

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com