Головна » Структура ради » Соціальний захист » Куди звертатись жертвам домашнього насильства в умовах карантину
Медицина Молодіжна рада Новини Соціальний захист

Куди звертатись жертвам домашнього насильства в умовах карантину

Про протидію домашньому насильству в умовах карантину інформує департамент соціального захисту населення Івано-Франківської ОДА. “У зв’язку з карнатинними заходами у світі відслідковується тенденція до збільшення кількості випадків домашнього насильства. Для людей, які зазнають домашнього насильства, соціальна ізоляція означає залишитися наодинці з кривдником. Тому інформуємо громадськість про можливість отримання допомоги у кризових випадках, а також для забезпечення доступності та якості соціальних послуг, які можуть отримувати постраждалі особи”, – заначає заступник директора департаменту, начальник управління соціального захисту населення Галина Сеник.

У ВООЗ також зазначають, що гендерне насильство має тенденцію посилюватись під час надзвичайних гуманітарних ситуацій та конфліктів, що є найпоширенішим серед найменш зареєстрованих порушень прав людини.

На сьогодні гарячу лінію з протидії насильству обслуговують 16 спеціалістів — психологів, соціальних працівників, юристів. З огляду на кількість звернень, що постійно збільшується, найближчим часом штат фахівців планують розширити.

На номер 15 47 може звернутися кожен, хто потерпає від насильства. Там нададуть кваліфіковану інформаційну, психологічну та правову підтримку, а за потреби — й екстрене реагування поліції. Гаряча лінія працює у цілодобовому режимі на всій території України.

Департамент соціального захисту населення ОДА, як регіональний координатор з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інформує про діючі ʺгарячіʺ лінії, куди можна звернутись у випадку домашнього насильства:

  • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;
  • Національна ʺгаряча лініяʺ з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;
  • Дитяча ʺгаряча лініяʺ 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
  • Урядовий кол-центр 15-45;

Якщо Ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім’ї, або сім’ї, де є особи з інвалідністю, чи люди похилого віку, то ставши свідком можливого домашнього насильства, відразу ж повідомляйте відповідні органи! Не залишайтесь осторонь і не будьте байдужими! Ви можете врятувати чиєсь життя!

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com