Cуспільство Актуальне Економіка

НБУ ввів в обіг банкноту номіналом у тисячу гривень

Нова купюра із зображенням Володимира Вернадського надійшла в обіг 25 жовтня. Також восени виведені з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок.

Національний банк України (НБУ) ввів в обіг банкноту нового найвищого номіналу – одна тисяча гривень, інформує офіційний сайт НБУ. Нова купюра надійшла в обіг з 25 жовтня. На її лицьовому боці зображено портрет Володимира Вернадського, а на зворотньому – будівлю президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом в тисячу гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал, додали в Нацбанку. Серед елементів захисту купюра має “віконну” захисну стрічку, що містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба, а також оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Останнього разу Національний банк уводив у обіг новий номінал у 2006 році. Це була банкнота в 500 гривень. В НБУ зазначили, що тоді середньомісячна заробітна плата становила близько тисячі гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин