Cуспільство Актуальне Економіка

НБУ ввів в обіг банкноту номіналом у тисячу гривень

Нова купюра із зображенням Володимира Вернадського надійшла в обіг 25 жовтня. Також восени виведені з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок.

Національний банк України (НБУ) ввів в обіг банкноту нового найвищого номіналу – одна тисяча гривень, інформує офіційний сайт НБУ. Нова купюра надійшла в обіг з 25 жовтня. На її лицьовому боці зображено портрет Володимира Вернадського, а на зворотньому – будівлю президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом в тисячу гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал, додали в Нацбанку. Серед елементів захисту купюра має “віконну” захисну стрічку, що містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба, а також оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Останнього разу Національний банк уводив у обіг новий номінал у 2006 році. Це була банкнота в 500 гривень. В НБУ зазначили, що тоді середньомісячна заробітна плата становила близько тисячі гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин