Cуспільство Актуальне Виконавчий комітет Духовність Культура Освіта Селищна рада

Пам’ятаємо…Щоб злочини проти людстава не повторилися

Сьогодні – День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри, які вражають до глибини душі. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% − українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.
Мільйони працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, яких сталінська влада оголосила «ворогами народу», було страчено або приречено на тортури і голодну смерть на засланні.
Це був час зневіри, відчаю та безнадії. Але, незважаючи на величезні втрати, наш народ вистояв і не зламався, вирвався з репресивної машини. З кожним роком свідків тих трагічних подій стає менше, проте ми маємо пам’ятати про ті лихоліття, щоб передати майбутнім поколінням правду про минуле.
У цей день вклонімося пам’яті загиблих, молитовно згадаймо усіх жертв політичних репресій в Україні.

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин