Актуальне Освіта

Школярі Рожнятівщини шукали себе у «Містечку професій» Брошнівського ПЛПЛ

Сьогодні на подвір’ї У Брошнівського лісопромислового ліцею в імпровізованій “Майстерні професій” школярі Рожнятівщини із трудовими книжками шукали роботу, заробляли «гривники» та купляли за них смаколики. Такий профорієнтаційний захід у навчальному закладі уже став доброю традицією. На цьому неординарному святі юні умільці можуть випробувати свої здібності і можливості, на деякий час стати будівельниками перукарями, кухарами… Таким чином фахівці районного центру зайнятості спільно з працівниками Брошнівського ліцею зорієнтовують молодь серед розмаїття робітничих професій, дефіцит яких нині відчувається на ринку праці.

Директор Брошнівського ПЛПЛ Віра Іванів переконана, що правильно обрана професія  – це міцний фундамент щасливого майбутнього, саме тому старшокласникам потрібно допомогти у виборі фаху. «У нашому ліцеї можна опанувати професії бухгалтера, перукаря-модельєра, кухара, кондитера, офіціанта, електрозварювальника, верстальника деревообробних верстатів, слюсаря з ремонту автомобілів», – відзначила В.Іванів.
Провідний фахівець з профорієнтації Рожнятівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Юлія Хорт закликала старшокласників бути уважними і активними, щоб зробити правильний, вдалий вибір серед різноманіття професій і стати добрими фахівцями своєї справи та заробити більше грошей.
Учні Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ст., Нижньострутинської ЗОШ І-ІІІ ст., Перегінської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та двох Петранківських шкіл обирали серед 23 професій. Старшокласники були справді активними і наполегливими у пошуку роботи, адже за кожне випробування роботодавець платив гроші, що мотивувало і заохочувало. Зароблені «гривники» школярі потратили на солодощі, які для них приготували кухарі-кондитери Брошнівського ліцею.  За сумою символічної валюти визначили переможців.. Два треті місця зайняли учні Вільхівської та Петранківської шкіл відповідно Марія Луців та Вероніка Лесюк. Два другі місця вибороли учні Перегінської ЗОШ №1 та Петранківської ЗОШ І-ІІ Ігор Баранов та Мар’яна Худик. А переможцем стала Ольга Голубовська учениця Нижньострутинської ЗОШ І-ІІІ ст., яка заробила найбільше «гривників».Усі призери отримали подарунки на згадку та святковий настрій, а, можливо, хтось ще й обрав для себе майбутню професію.

Фахівець з профорієнтаційної роботи Івано-Франківського обласного центру зайнятості Наталія Мельницька подякувала за професійний підхід, за щирість і активність оргнаізаторам та всім учасникам святкового дійства. Школярам побажала зробити правильний вибір у житті, та наголосила, що фахівці Центру зайнятості їм у цьому допоможуть.

 

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин