Cуспільство Актуальне Виконавчий комітет Селищна рада

Сортуймо сміття, щоб не потонути у ньому!

Місцева влада Брошнів-Осадської ОТГще минулого року забезпечила усі населені пункти громади спеціальними контейнерами для роздільного збирання сміття. Це жовті і зелені ємності для пластику і скла. За місяць із цих контейнерів вивозиться 48 м3 пластику та 40 м3 скла. А це, якщо образно уявити – великий шкільний кабінет сміття всього за 30 днів. Не важко підрахувати скільки непотребу накопичиться за 12 місяців… Ось із такою швидкістю і ростуть купи сміття на полігоні. Скоро ці кучугури ТПВ закриють собою гори Карпати. А це не тільки неприємний запах та не надто «вражаючі» краєвиди – ці відходи отруюють ґрунти, повітря і воду. Викидаючи сміття у один ящик, ви тим самим робите особистий внесок у створення екологічної катастрофи, залишаючи по собі катастрофічні наслідки для майбутніх поколінь. Але у Брошнів-Осадській ОТГ мешканці отримали чудову можливість цьому запобігти, ну принаймні, поки не облаштують сміттєсортувальну лінію, значно сповільнити цей невпинний процес. І це зовсім не складно  – варто розпочати із простого – сортування сміття. Відсортований пластик і скло уже не «поїде» на сміттєзвалище, а на переробку, де отримає так зване «друге життя», а не накопичуватиметься на полігоні. До слова, скло розкладається більше як 1000 років, а пластикові пляшки – близько 180-200 років. І ці вражаючі цифри безумовно насторожать кожного свідомого мешканця громади. А тим паче, коли умови для роздільного збору сміття уже запропоновані.

Брошнів-Осадська ОТГ у сфері охорони довкілля поступово наближається до європейських стандартів. Саме створення екологічно сприятливого середовища для населення – серед пріоритетів голови територіальної громади Назарія Іваніва. Ще будучи депутатом обласної ради Назарій Іванів опікувався розробленням проектно-кошторисної документації  (ПКД)  для рекультивації сміттєзвалища. Тому ще на початку створення Брошнів-Осадської ОТГ, вже будучи головою територіальної громади, попіклувався про те, щоб документація на облаштування сміттєсортувальної лінії пройшла експертний висновок. А відтак і було проведено тендерну процедуру закупівлі і визначено переможця. Проте вартість цього масштабного проекту близько 77 млн. грн. Тому без державної підтримки не обійтись. Це питання навіть не місцевого чи регіонального рівня, а загальнодержавного. Цьогоріч, у лютому, уже затвердили Національний план управління відходами до 2030 року.

Сміття є другою після доріг проблемою Прикарпаття. А полігони ростуть із прогресуючою швидкістю. Але, щоб такого не трапилось, цю проблему реально вирішити.

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин