Cуспільство Актуальне Без категорії Без рубрики Селищна рада

Спалювання стерні, сухостою та інших рослинних залишків і сміття – СУВОРО ЗАБОРОНЕНО!

Із року в рік по завершенню збирання зернових культур, у Брошнів-Осадській ОТГ мають місце неконтрольовані штучні підпали сухої трави та стерні, що є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за які передбачена відповідна адміністративна відповідальність та накладення штрафу.

Тож цього року щоб запобігти, виникненню пожеж в ОТГ, проведено комплекс інформаційно-профілактичних заходів.

При спалюванні стерні, соломи та інших пожнивних залишків згорає гумус – найбільш родючий поверхневий шар, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту. Також спалювати листя та суху траву надзвичайно шкідливо, а особливо – відходи, оскільки вдихання диму є небезпечним для здоров’я людей. Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння .

 Із  17 квітня поточного року в Україні почав діяти закон № 556-ІХ «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з метою збереження навколишнього середовища».

Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 13 квітня 328 голосами народних депутатів.

Закон суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або позбавлення волі терміном до 3 років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 грн до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Якщо ті самі дії вчинено в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6 тис. 120 грн до 12 тис. 240 грн.

Шановні жителі  Брошнів-Осадаської ОТГ , дотримуймось правил пожежної безпеки!
ПОДБАЙМО ПРО СТАН НАШОГО ДОВКІЛЛЯ!

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com