Cуспільство Актуальне Селищна рада

У Брошнів-Осаді розпочинається будівництво сучасних очисних споруд

Сьогодні відбулася офіційна презентація початку будівельних робіт на очисних спорудах по вул. Залізничній, 57 в селищі Брошнів-Осада. Народний депутат України Анатолій Дирів, голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів та перший заступник голови об’єднаної громади Богдан Мельник зустрілися із представниками підрядної організації «Ем. Ай. Інжиніринг Україна», яка модернізуватиме цей екологічо важливий об’єкт для населення.
Брошнів-Осадська ОТГ отримала у спадок практично непрацюючі очисні споруди. А оскільки на території об’єднаної громади розташовано 80 % промисловості Рожнятівщини, Назарій Іванів це питання поставив на порядок денний першочергових завдань. Тому і звернувся до Ананатолія Диріва із проханням допомогти у вирішенні цієї проблеми. У кінці січня цього року було виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка уже пройшла експертизу. Через процедуру тендерних публічних закупівель в системі «Prozorro» визначено переможця, який буде здійснювати будівельні роботи. Кошторисна вартість цього об’єкта – 65 млн. грн. Представник фірми «Ем. Ай. Інжиніринг Україна» Уляна Джус зазначила, що у першому етапі проекту реконструкції очисних передбачається будівництво відділення комплексу механічної передочистки із встановленням нового технологічного обладнання на суму 21 млн. 500 грн. «Це значно зменшить навантаження на очисні споруди, і зменшить концентрацію забруднюючих речовин, що істотно вплине на якість очищених стічних вод. А другий етап уже передбачає будівництво комплексу біологічної очистки» – пояснила спеціаліст.
Початок будівництва очисних Анатолій Дирів вважає спільним досягненням. Проаналізувавши таблиці викидів найбільших підприємств селища, висновок був категоричний: із цим потрібно якнайшвидше щось робити. Каналізаційні мережі, побудовані кілька десятиліть тому, уже не справляються із тим обсягом хімічних і техніних відходів сучасного виробництва. «Це практично не є реконструкція, а будівництво нових очисних споруд, – відзначив Анатолій Дирів. – Вартість самого проекту більше 60 млн. грн. Це дуже велика сума. Якщо відверто говорити – це є така невидима частина роботи. Коли заасфальтувати кілька кілометрів дороги – люди це бачать, сприймають на ура. Але відповідальні політики, відповідальні державні діячі, керівники думають ще й про наступні покоління. Це серйозне досягнення для Брошнів-Осадської ОТГ. Проект затверджений, пройшов експертизу, підрядники вже на місці. Зараз є майже 22 млн. грн., а це 30% від запланованої вартості проекту, тому є великі сподівання, що ми цей проект доведемо до логічного завершення. Це питання двох років, можливо трьох років».
Назарій Іванів з приємністю відзначив, що надважливе питання екологічної безпеки уже на стадії вирішення: «На реконструкцію очисних за сприяння Анатолія Диріва з Міністерства екології було виділено 10 млн. грн., а також наша ОТГ ще виграла проект Міністерства регіонального будівництва України «Питна вода», за яким отримала ще 10 млн. грн. і 1,5 млн. грн співфінансування виділили з бюджету ОТГ. За сприяння голови ОДА Олега Гончарука було виготовлено ПКД. Ми турбуємося питаннями екології, тому це для нас надзвичайно важливий проект. Брудні стоки потрапляють у річку Сівку, яка впадає у Дністер, а це може призвести до екологічного лиха».

За всебічне сприяння та допомогу в реалізації проекту реконструкції очисних Назарій Іванів подякував Народному депутату України Анатолію Диріву, голові ОДА Олегу Гончаруку, начальнику управління екології та природних ресурсів ОДА Ріяфету Гасимову та його заступнику Андрію Пліхтяку.
Також очільник ОТГ зауважив, що спершу мають запрацювати очисні, а вже тоді розпочнеться каналізування масивів селища і населених пунктів об’єднаної гомади, щоб нечистоти не потрапляли у водойми. Над проектуванням каналізаційних мереж уже працюють фахівці. Назарій Іванів спростував думку, яка безпідставно побутує серед населення: «Не сміттєпереробний завод, а впорядкування полігону з облаштуванням сміттєсортувальної лінії – це ще один із надважливих проектів, який – на стадії реалізації: ПКД уже виготовлена. Незабаром розпочнеться рекультивація уже існуючого сміттєзвалища. І не варто зважати на необґрунтовані припущення, що сюди звозитимуть сміття ледь не з усієї західної України, адже проектна потужність розрахована лише на населені пункти ОТГ, ну максимум – Рожнятівщини».
Представники фірми, яка будуватиме очисні у Брошнів-Осаді, оглянули старі конструкції, замулені відстойники, оцінили їхній технічний стан і уже спроектували перелік першочергових заходів. Масштаб роботи чималий, тож потрібно поспішати, щоб усе вдалося реалізувати.

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин