Cуспільство Актуальне Освіта Селищна рада Спорт

У Брошнів-Осадській ОТГ пройшла серпнева освітянська конференція

«Система освіти Брошнів-Осадської ОТГ: реалії та перспективи» – серпнева конференція зібрала освітян територіальної громади, щоб підбити підсумки року, що минув, та поділитися  планами на майбутнє.   Із вітальним словом до педагогів звернувся голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій  Іванів та виокремив основні досягнення  у сфері освіти, говорив про активне впровадження реформи НУШ та створення сучасного освітнього середовища, про масштабні ремонтні роботи, які проводились цього літа у всіх школах громади.

Відтак грамотами Брошнів-Осадського голови нагородили вчителя музичного мистецтва Брошнів-Осадського ліцею Наталію Барнич, тренера-викладача  ДЮСШ Олега Романюка та вчителя географії Брошнівської гімназії Лесю Рибчак, які внесли вагомий вклад у виховання молоді.

Опісля зі змістовною та аргументованою доповіддю виступила начальник відділу освіти, молоді та спорту Лариса Чалчинська, ґрунтовно зосередившись на всіх аспектах освітнього процесу. Говорила про практичну реалізацію Концепції Нової української школи. Зокрема у доповіді йшлося про роботу дошкільних закладів, нову методику навчання та освітнє середовище. І як зазначила доповідач, в ОТГ  створюють  школу, у якій справді приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Як зазначила Лариса Чалчинська, цьогоріч за парти сяде 108 першокласників, буде сформовано 6 перших класів. Також начальник відділу освіти згадала про досягнення учнів на олімпіадах, про перемоги на конкурсах і спортивних змаганнях. Щодо ЗНО, рекомендувала вчителям шукати якісніші шляхи та методики, працювати з учнями та їх батьками над донесенням інформації про принципи ЗНО. Йшлося і про доплати вчителям та зменшення паперової роботи для педагогів, про заохочення учнів. Також Лариса Чалчинська з приємністю відзначила, що практика зі створення логопедичного пункту у Брошнів-Осадському ліцеї увійшла до посібника “Критерії формування спроможної освітньої мережі” як успішний  приклад.

Відтак про дошкілля, яке є передумовою  якісної освіти, доповіла директор ЗДО (ясел – садка) «Шовкова косиця»   Любов Ахмарова

Керівник дитсадка «Світанок»  Ольга Мацевко розповіла про одну із кращих освітніх практик ОТГ –  запровадження електронної черги. Заступник директора з навчально-виховної роботи Брошнівської гімназії Вікторія Гуцул  говорила про дитиноцентризм в освітньому процесі НУШ. Враженнями про освітній процес нової української школи, який справді подобається першокласникам, та ще й дає хороші результати, поділилася мама Юлечки Вікторія Сеничак.

Відтак із доповіддю про інклюзію, як невід’ємну складову сучасної школи виступив  заступник директора з навчально-виховної роботи Креховицької гімназії Андрій Дутчак. Доповідач зазначив, що  для дітей із особливими освітніми потребами  відповідно до рекомендацій ІРЦ    та  заяв батьків  було організовано індивідуальне   (2 учнів )   та інклюзивне  навчання   (7  учнів)  у закладах  загальної середньої освіти та для 1 дитини  у групі короткотривалого перебування , яка діє на базі Креховицької гімназії.

Про фінансові аспекти реформування галузі освіти доповіла голова Брошнів-Осадської об’єднаної ради профспілки працівників освіти і науки України Іванна Дяків.

Заступник голови Брошнів-Осадської ОТГ Наталія Олексюк підвела підсумки сьогоднішньої конференції. Зокрема йшлося про значне покращення матеріально-технічної бази усіх закладів освіти ОТГ, про оздоровлення та відпочинок дітей, про можливість освітян проходити медогляд у Брошнів-Осадській міській лікарні. Усі ці досягнення потребували не тільки значного фінансування, але й чималих зусиль та копіткої праці. Голові Брошнів-Осадської ОТГ Назарію Іваніву адресували слова вдячності за те, що приділяє значну увагу галузі освіти, за сприяння у реалізації цікавих задумів і починань, за те, що докладає усіх зусиль, щоб діти ОТГ навчалися у якісно новому освітньому середовищі. Освітяни особливо дякували за медогляд, який тепер можна пройти у Брошнів-Осадській міській лікарні, та за унікальну можливість йти в ногу з часом – інтенсивно  реалізовувати реформу НУШ.

 

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин