Cуспільство Актуальне Духовність Культура

У Брошнів-Осадській ОТГ вшанували одного із засновників ЗУНР Дмитра Вітовського та поблагословили зародження пластового руху

Сьогодні, у празник Святого Дмитрія, у Брошнів-Осаді відзначили 101-шу річницю Листопадового чину й створення Західно-Української Народної Республіки та 132-річницю з дня народження міністра ЗУНР Дмитра Вітовського. В атмосфері патріотичного піднесення відбулася ще одна важлива подія в історії селища – посвята юних активістів та патріотів у пластуни-прихильники. Урочистості проходили на площі біля народного дому біля пам’ятника Дмитру Вітовському, який і був організатором та керівником Листопадового зриву.  У свої 30 років він не побоявся відповідальності, як і його ровесники-однодумці. „Якщо цієї ночі ми не візьмемо Львів, то завтра його візьмуть поляки!“, – впевнено і безстрашно заявив тоді український політик і військовик, сотник Леґіону Українських Січових Стрільців, полковник, начальний командант УГА Дмитро Вітовський. Таке коротке, але блискавичне життя цієї постаті викарбуване важливими подіями у історії Українського державотворення. Доля лідера Листопдового чину Дмитра Вітовського пов’язана із Брошневом, де жила його сім’я.

В урочистостях взяли участь учнівська молодь, освітяни, медики, працівники селищної ради, депутати, священики, громадські активісти та активні мешканці громади. До підніжжя пам’ятника Дмитру ВІтовському поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували полеглих захисників. Відтак отець-декан Володимир Майка та о. Олег Ангельчук звернувся до присутніх із благословенням і напутнім словом та закликали до спільної молитви за душі тих, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України.

Історичний екскурс у минуле здійснив вчитель історії Брошнів-Осадського ліцею Ярослав Павляк.

На площі лунали українські пісні та патріотичні гасла. Для присутніх співали викладач ДШМ Марія Озарків та члени ГO «Братство ОУН-УПА», ВІА «Карпатські зорі», декламували вірші та читали патріотичні гасла талановиті учні ліцею.

Відтак відбулася зворушлива і хвилююча подія – присвоєння юним активістам звання пластуна-прихильника. Знаково і, безумовно, не випадково у цей особливий день юнаки продемонтрували свідоме і обґрунтоване бажання стати активними та свідомими учасниками пластового руху у Брошнів-Осаді та ОТГ.

Усіх присутніх, а особливо юних патріотів, які і є майбутнім нашої держави, зі святом привітав голова Брошнів-Осдаської ОТГ Назарій Іванів та вручив подарунки юним активістам.

«Сьогодні ми відзначаємо 132 річницю від дня народження Дмитра Вітовського, який  був лідером Листопадового чину та створення ЗУНР. 1 листопада більше як століття тому відбулися події, що змінили хід історії. У цей день ми віддаємо шану та вклоняємося нашим героям, які пішли на відважний вчинок. Ми дякуємо всім захисникам України, які у різні епохи і зараз захищають незалежність і цілісність нашої держави. Вони є символом незламності національної гідності, для майбутніх поколінь є носіями ідеї національного відродження, соборності і незалежності. Пам’ятаймо про тих самовідданих героїв-патріотів, віддаймо їм глибоку шану і низький уклін! А також дякую  Василю Гладенькому, за ентузіазм і самовіддачу у розвитку пластового осередку у Брошнів-Осаді та ОТГ. Дякую цим юним патріотам, які свідомо обрали для себе ідейних наставників. Я вірю, що саме ці діти і є наше майбутнє.  Цей піднесений патріотичний дух, сьогодні нам справді потрібен. Аби бути сильними нині, треба добре пам’ятати минуле, аналізувати його і робити правильні висновки. Дякую усім, хто взяв участь в урочистостях, організаторам заходу, адже такі події об’єднують і заряджають оптимізмом та патріотичним духом. Зі святом усіх!”, – наголосив Назарій Іванів.

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин