Актуальне Культура Освіта

У Брошнів-Осадському ліцею відбувся квест


Сьогодні у Брошнів-Осадському ліцею  начальник відділу освіти, молоді та спорту Брошнів-Осадської селищної ради ОТГ Лариса Чалчинська та керівник предметної методичної комісії учителів української мови та літератури, зарубіжної літератури Галина Косар організували семінар-тренінг  для учителів та бібліотекарів шкіл ОТГ.

У рамках заходу Тетяна Качак, доктор філологічних наук, професор кафедри фахових методик і технологій початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, голова Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, презентувала актуальну літературу для юних читачів і провела інтерактивний квест «Сучасна література для дітей та юнацтва. Методи промоції дитячого читання».

На одному з етапів квесту учасники семінару мали змогу поділитися власним досвідом роботи з дитячою книжкою і художніми текстами на уроках  і в позаурочний час. Учителі презентували укладені топ-10 книг, які рекомендують прочитати своїм учням. «Дуже важливо знайти ті книги, які направду зацікавлять дитину», – вважають педагоги.

Тетяна Качак зазначила, що «сучасних юних читачів цікавить книга, з якою можна по-справжньому спілкуватися, яка спонукає до роздумів і самоаналізу, наповнює новими почуттями  та емоціями, допомагає «забутися» і «знайти себе». В ній не може бути прямих повчань та настанов, але обов’язково має бути модель поведінки, яку демонструє такий герой, з якого можна брати приклад, з яким можна ототожнювати себе, або навпаки – сперечатися. Книга для дитини – це досвід. Дуже важливо, щоб письменник зумів зробити цей досвід цікавим  і позитивним, максимально врахувавши горизонт читацьких сподівань реципієнтів».

Учасникам заходу презентували нові методи промоції читання та авторський проект «Літературна кавалєрка». Ігри-презентації сучасних книг, зустрічі з сучасними письменниками, демонстрування буктрейлерів, знятих за мотивами книг Сергія Гридіна, Марії Морозенко, Олени Рижко, Василя Теремка, Олександра Гавроша, Зірки Мензатюк, Оксани Сайко, Степана Процюка, Андрія Бачинського, Валентини Захабури, Юлії Чернієнко та інших письменників, оновлення фондів бібліотек – основні елементи проекту, який набув всеукраїнського масштабу.  У перспективі у такій грі-презентації сучасної літератури візьмуть участь школярі Брошнів-Осадської ОТГ. 

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин