Cуспільство Актуальне Виконавчий комітет Економіка Селищна рада

Як утеплити бюджетні установи та будинки ОСББ за кошти ЕСКО-інвесторів або скориставшись “теплими кредитами”, пояснили кращі експерти України

В Брошнів-Осадській ОТГ провідні столичні експерти Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та ГО «Енергійна країна» провели семінар «Комплексний підхід до енергоефективності в об’єднаній територіальній громаді (ОТГ)».

Участь у семінарі взяли керівники установ  та організацій територіальної громади, працівники селищної ради, депутати, представники ОСББ та громадськість. На початку семінару голова ОТГ Назарій Іванів розповів про стан об’єктів соціальної сфери в громаді, а також про реалізовані заходи з енергоефективності, зокрема про заміну вікон і дверей в навчальних закладах, медустановах, закладах культури, перехід на альтерналивне паливо, яке справді дає можливість економити, у найбільшому закладі освіти – Брошнів-Осадському ліцеї, про моніторинг використання енергоноспоживання тощо. Аналізуючи здійснені заходи, Назарій Іванів також, відзначив, що цей семінар надзвичайно актуальний на сьогодні, адже дуже важливий фаховий підхід до впровадження заходів енергоефективності.

Як відмітив директор Брошнів-Осадського ліцею Іван Павлів, очільник громади ініціював проведення енергоаудиту у двох найбільших закладах освіти ОТГ, що також є одним із необхідних кроків на шляху до суттєвої економії у контексті споживання енергоносіїв. Як зазначив Назарій Іванів наразі уже тривають роботи з утеплення ліцею та заміни даху.

В рамках семінару своїми знаннями та досвідом поділилися провідні фахівці з організаційних та технічних аспектів енергозбереження та енергофективності.

Радник Голови Держенергоефективності, Голова правління Української асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт ознайомив присутніх із механізмом енергосервісу, законодавчою базою та особливостями роботи з ЕСКО-компаніями, детальніше зупинився на актуальних умовах теплих кридитів для ОСББ. Як пояснив експерт, зараз програма теплих кредитів покриває до 70 % ( в залежності від наявності субсидіантів) витрат на матеріали, а частину % можна компенсувати через програми ОТГ. « А завдяки ЕСКО можна, наприклад, утеплити стіни, замінити вікна, встановити індивідуальний тепловий пункт і заощадити 65 відс. теплової енергії. Після закінчення ЕСКО-проекту обладнання та матеріали передаються у власність установи, а вся економія вже належить безпосередньо бюджету»,  –  пояснив Олексій Корчміт.

Вадим Литвин, керівник центру енергоефективності, ГО «Асоціація енергоаудиторів розповів про особливості та основні етапи планування та проведення проектів з енергоефективності, які на його думку, можуть генерувати прибуток та окуповуються, а окрім того є сталими та не закінчуються на етапі «здачі в експлуатацію». Використовуючи приклади проектів у м. Київ, Вадим Литвин розповів про запровадження системи енергомоніторингу, проведення термосанації.

Заступник голови громадської організації «Енергійна Країна», організатор семінару, Сергій Лейвиков з приємністю зауважив, що у Брошнів-Осадській ОТГ чималий перелік заходів з енергоефективності уже реалізовуються і це, безумовно дуже оптимістично.

Олексій Корчміт подякував за увагу та участь у семінарі усім учасникам, а Назарію Іваніву за таку активну позицію у напрямку запровадження заходів енергоефективності у ОТГ. «Ви рухаєтесь у правильному напрямку!», – наголосив експерт.

За важливу, актуальну та потрібну інформацію щодо впровадження заходів енергоефективності кращим київським експертам: голові правління Української асоціації енергосервісних компаній Олексію Корчміту, керівнику центру енергоефективності, ГО «Асоціація енергоаудиторів» Вадиму Литвину та заступнику голови громадської організації «Енергійна Країна» Сергію Лейвикову подякував очільник ОТГ Назарій Іванів.

Про автора

Шепіда Марія

Додати коментар

Натисніть тут, щоб залишити коментар

Бюджет Участі 2019

Бюджет участі

Онлайн черга

Онлайн черга

Молодіжна рада

Молодіжна Рада

Стрічка новин

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com